ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2013 Pazartesi 19:31

Şanlıurfa Cezaevi’nde yine yangın

Şanlıurfa Cezaevinde yine yangın

Şanlıurfa E Tipi Kapalı Cezaevi yine alevlendi.


Şanlıurfa Cezaevi'nde yine yangın çıktı. Geçici koğuşta tartışan grupların çıkardığı yangında 3 kişi, müdahalede ise bir itfaiye eri olmak üzere 4 kişi dumandan etkilendi. Yaralılar polis nezaretinde ambulanslarla hastanelere kaldırıldı.

Türkiye’nin barış sürecine kilitlendiği bir ortamda Şanlıurfa E Tipi Kapalı Cezaevi yine alevlendi. Akşam saatlerinde geçici koğuşta yangın çıktı. Resmi açıklamaya göre 2 grup arasındaki tartışma sonucu yangının çıkarıldığı yönünde ancak olayın isyan olduğu yönünde iddialarda var. Geçici koğuşta kalan 3 kişinin yaralandığı bildirildi. İhbar üzerine cezaevine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

İtfaiyenin müdahalesi sırasında bir itfaiye erinin de dumandan zehirlendiği bildirildi. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edilirken bazı ambulanslar yaralıları polis nezaretinde alarak hastanelere taşırken bazı ambulanslar hazır bekletildi.

Cezaevinin etrafı polis tarafından adeta abluka altına alındı. Çevik kuvvet polisi ve özel hareket polisinin de müdahale ettiği olaylarda gerginlik devam ediyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER