ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 13:50

Sanık yakınları Balyoz kararını Genelkurmay önünde protesto etti


Yargıtay'ın Balyoz Davası'ndaki kararını açıklanmasının ardından sanık yakınları önce Yargıtay önünde ‘Andımız’ı okudu ardından Genelkurmay Başkanlığı önünde kararı protesto etti.

Yargıtay 9. Ceza Dairesi aralarında; Çetin Doğan, Özden Örnek, Halil İbrahim Fırtına, Bilgin Balanlı, Deniz Cora, Engin Alan, Ergün Saygun, Nejat Bek, Mehmet Otuzbiroğlu, Şükrü Sarıışık, Dursun Çiçek, Cemal Temizöz, Abdullah Can Erenoğlu ve Abdullah Gavremoğlu gibi 237 sanık hakkında verilen cezaları onadı. 87 sanığın ise tahliyesine karar verdi.

Kararların ardından Yargıtay binası önünde toplanan sanık yakınları, ‘Andımız’ı okudu. Grup daha sonra buradan Genelkurmay Başkanlığı önüne yürüdü. Ellerinde Türk bayrağı bulunan sanık yakınları kararğah önünde kararı protesto etti. Bazı sanık yakınları, "Eşlerimizin verdiği hizmete yazıklar olsun. Kararı duydunuz mu? Üç maymunu oynamayın” diyerek tepki gösterdi. ‘Ne mutlu Türküm diyene’, ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ gibi sloganlar attı. Bir süre eylemlerini sürdürün sanık yakınları daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.


 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER