ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ocak 2013 Perşembe 22:11

Sanık 31 yıl hapse mahkum edildi.


Kayseri'de eski eniştesinin kardeşini bıçaklayarak öldürdüğü, bir yakınını da yaraladığı iddiasıyla tutuklu yargılanan sanık, 31 yıl hapse mahkum edildi.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuksuz sanıklar İsmail T, Ünal S. ve Menderes Y. ile avukatlar hazır bulundu. Tutuklu sanık Ünal Y. ise telekonferans yöntemiyle duruşmaya katıldı. Son savunması alınan Ünal Y. (23), kavgayı karşı tarafın başlattığını öne sürdü. Sanık Ünal Y, olaydan üzüntü duyduğunu söyledi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığı ''kasten adam öldürme'' suçundan önce müebbet hapisle cezalandırdı. Suçun ağır tahrik altında işlendiğine hükmeden heyet, cezayı 18 yıla indirdi.

Sanığı ''kasten adam öldürmeye teşebbüs'' suçunda da önce müebbet hapisle cezalandıran heyet, suçun teşebbüs aşamasında kalmasını göz önünde bulundurarak cezayı 13 yıla indirdi. Sanık Ünal Y, iki suçtan toplam 31 yıl hapse mahkum edildi.

Tutuksuz yargılanan 3 sanığa da 2 ay ile 6 ay arasında hapis cezası veren heyet, bu sanıklar hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.
    
Olay
    
TOKİ Demokrasi Mahallesi'nde şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanan F.S. ve E.S'nin yakınları arasında 7 Ağustos 2012 günü kavga çıkmıştı. Kavgada bıçaklanan Volkan Sakınmaz (18), kaldırıldığı Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaşamını yitirmişti. İsmail T'nin de bıçakla yaralandığı olaya ilişkin Ünal Y. tutuklanmıştı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER