ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ağustos 2014 Pazar 14:24

Sandığa Gelinliği Ile Gitti

Sandığa Gelinliği Ile Gitti

Cumhurbaşkanlığı seçiminde vatandaşlık görevini yerine getirmek isteyen gelin ve damat, sandık başına gitti.


Cumhurbaşkanlığı seçiminde vatandaşlık görevini yerine getirmek isteyen gelin ve damat, sandık başına gitti.

Sabah saatlerinden itibaren oy kullanma işlemleri hızla devam ederken, sandıklarda ilginç görüntüler de yaşanıyor. Balıkesir’in Edremit ilçesinde düğün günleri seçim gününe denk gelen Cansu Çetinkaya (22) ve Emre Acar (27) çifti, oy kullanmak için sandık başına gidince, ortaya ilginç bir tablo çıktı.

Edremit’in Kadıköy Mahallesi’ndeki baba ocağından Bursa’ya gelin gidecek olan gıda teknikeri Cansu Çetinkaya, vatandaşlık görevini unutmadı. Baba ocağından, davul ve zurnalar eşliğinde çıkan Çetinkaya, evin önünde Emre Acar ile oynadı ve daha sonra oyunu kullanmak için Mehmet Refi Terzioğlu İlkokulu’nda gitti. Düğün konvoyu eşliğinde okula giden genç çift, okulda sevgi gösterileriyle karşılandı. Oy pusulasına bakarak sandığını bulan Cansu Çetinkaya, alkışlarla sandığına gitti.

Sandık görevlilerini de şaşırtan gelin Cansu Çetinkaya, oy pusulasını ve mührü alıp oyunu kullandı. Vatandaşlık görevini yerine getirdiğini söyleyen Acar çifti, mutlu olduklarını ifade etti. Damat Emre Acar’ın da mobilya teknikeri olduğu öğrenilirken, gelin ve damadı gören seçmenler okul bahçesinde hatıra fotoğrafları çektirdi.


  

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER