ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 16:58

"Sanayileşme zenginleşme demektir"

"Sanayileşme zenginleşme demektir"


Bursa Valisi Şahabettin Harput Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSABSİAD) Başkanı Orhan Tezyaparlar ve Yönetim Kurulu’na iade-i ziyarette bulundu. DOSABSİAD Konferans Salonu’nda gerçekleşen ziyarette DOSAB’ın Türkiye’ye örnek olan bir sanayi bölgesi olduğunu belirten Şahabettin Harput, sanayinin ve sanayicinin önemine vurgu yaptı.

Sanayileşmeden zenginliğin olmadığına dikkat çeken Harput, “Sanayileşmeden zenginleşmenin olmadığını biliyoruz. Hiç şüphesiz her dönemde önemli çalışmalar oldu. Para demek güç demek. Güçlü olmak durumundayız. Bunun da yolu sanayileşmeden geçiyor.” diye konuştu.

Vali Harput, Orhan Tezyaparlar ve Yönetim Kurulu’na başarı dileklerini iletirken, her zaman sanayicinin desteğe hazır olduklarını ifade etti. Harput, her zaman DOSABSİAD’ın yanında olacağı mesajını verdi.

Orhan Tezyaparlar da Vali Harput'a bölge hakkında brifing verdi. Tezyaparlar, DOSAB’da 348 sanayi parselinin olduğunu ve bu parsellerde faaliyette bulunan 428 firmada yaklaşık 41 bin 500 kişinin istihdam edildiğini söyledi.

DOSAB’da üretim yapan firmaların geçen yılki verilere göre 3,8 milyar dolarlık ihracat yaptığını hatırlatan Tezyaparlar, bu rakamların daha da artması adına bazı noktalarda sanayici ve yerel yönetimlerin ortak hareket etmesi gerektiğini dile getirdi.

Başkan Tezyaparlar, Vali Şahabettin Harput’a gerçekleştirdiği nazik ziyareti ve desteği için ayrıca teşekkür etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER