ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Şubat 2013 Pazar 12:14

Sanayicilerden Suriyeli mültecilere yardım

Sanayicilerden Suriyeli mültecilere yardım


Malatya 2. Organize Sanayi İşadamları Derneği üyesi iş adamlarının bağışlarıyla oluşturulan 1 TIR dolusu ayni yardım malzemesi, ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeli mültecilere gönderildi.

Başlatılan kampanya kapsamında, 2. Organize Sanayi İşadamları Derneği tarafından toplanan yardım malzemeleri TIR'a yüklendi. Burada türlerine göre ayrılıp kolilenen malzemeler Hatay'ın Reyhanlı ilçesine gönderildi. 2. Organize Sanayi İşadamları Derneği Başkanı Muzaffer Erşan, komşu ülke Suriye'de yaşanan duruma seyirci kalınmaması gerektiğini belirtti.

Hayırsever sanayicilerin yaptığı bağışlarla toplanan gıda malzemelerini, ihtiyaç sahibi Suriyelilere gönderdiklerini ifade eden Erşan, "Suriye'de yaşanan Türkiye'ye sığınan insanları unutmamak gerekiyor. Biz de dernek olarak Suriyeli kardeşlerimizin bazı ihtiyaçlarını karşılamak için yardım çalışması başlattık. Bu kapsamda, Organize Sanayi Bölgesi'ndeki sanayiciler konuya duyarsız kalmayarak, 1 TIR dolusu yardım malzemesi bağışladı. Toplanan yardım malzemeleri arasında 3.5 ton reçel, 4,5 ton sucuk, 1 ton 250'şer kilogram hoşaflık kayısı, makarna ve bulgur, 2 ton un, 1.5 ton büsküvi, 30 tane karışık erzak paketi gibi malzemeler var. İnşallah Suriyeli kardeşlerimizin yaralarına bir nebze merhem olur. Sanayicilerimize, desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Desteklerin bundan sonra da sürdürülmesini istiyoruz." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER