ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 19:25

Sanayi esnafı, duble yol çalışmalarına engel oldu

Sanayi esnafı, duble yol çalışmalarına engel oldu


E-87 kara yolunun Çanakkale’yi Balıkesir’e bağlayan kısmında yolun yükseltilmesini istemeyen Edremit ilçesindeki sanayi esnafı ve mahalle sakinleri duble yolu kısa süreli kapatarak pankart açtı.

Balıkesir'in Edremit ilçesindeki Sanayi Sitesi esnafları ve bazı mahalle sakinleri, duble yolda sıcak asfalt çalışmalarından dolayı yükseltilen yolun önümüzdeki günlerde sorunlar yaşanacağı endişesiyle hazırladıkları pankartı ile çalışma yapılan yolu kısa süreli kapatarak basın açıklaması yaptı. Yaklaşık 30 kişiden oluşan sanayi esnafı ile mahalle sakinleri asfaltlama çalışmaları devam eden yolda iş makinelerinin önüne geçti. Üzerlerine doğru ilerleyen iş makinelerine aldırış etmeyen kalabalık, üzerinde 'Edremit Sanayi Sitesi Esnafı ve Mahalle Sakinleri Olarak Dertliyiz. Çözüm İstiyoruz' yazılı pankartı açarak dakikalarca yoldan çekilmedi. Asfaltlama yapan büyük iş makinelerinin bir süre işi durdurmasına neden olan sanayi esnafı ve mahalleli, daha sonra eylemi sonlandırdı.

Basın mensuplarına konuşan bazı sanayi esnafları, “Biz yolun yükseltilmesine karşıyız. Zaten yıllardır altyapı yetersizliği nedeniyle, her yağmurda iş yerlerimizi su basıyordu. Şimdi yol çok fazla yükseltildi ve yine altyapı yetersiz kalacak ve iş yerlerimiz daha fala sular altında kalacak. Yol çalışmalarına karşı falan değiliz. Yetkililerin bir an önce soruna çare bulmalarını talep ediyoruz. Bu yola sıfır olan evler var. Bu evlere giriş çıkışlar nasıl sağlanacak? İnsanların can güvenlikleri nasıl sağlanacak? Yol çalışmaları yapılırken, bizim iş yerlerimiz düşünülüyor mu? Bizler aşka bir amaç içinde değiliz. Bu sorunumuzu tüm yetkili makamlara bildirdik.” dedi. Çok sayıdapolis geniş güvenlik önlemi aldı. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER