ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 00:05

Sanayi eski bakanı Dönen, İsdemir işçisine iftar verdi


Hatay eski milletvekillerinden aynı zamanda Sanayi ve Ticaret eski bakanlarından Mehmet Dönen, İsdemir işçisi ve ailelerine iftar yemeği verdi. İftar sonrası konuşan Mehmet Dönen, "Sizlerle iftar açmak, gönül gönülle olmak benim için büyük mutluluk. Bu fabrikanın hiç kimsenin değil bizim olduğuna inanıyoruz. 1969 yılında Türk insanı burayı oluşturdu. Bu fabrikanın temelinde Erzin’deki, Dörtyol’daki portakal işçisinin emeği vardır. Bugün işverenin tavrını anlamakta güçlük çekiyorum." dedi.

Dönen, "İsdemir yönetimini oluşturan bütün yöneticiler aklını başına almak zorundadır. Alın terinin karışlığını vermek zorundadırlar. Bu kul hakkıdır. Allah tüm suçlarınızı affeder ama kul hakkını affetmez. İşten ne zaman atılırım korkusu yaşayan işçiden verim alamazsınız. Ben masanın iki tarafında oturan bir insanım. Hem İsdemir’de çalışan oldum hem Sanayi Bakanıolarak 150 bin işçiyle sözleşme imzaladım. Sendikanıza güvenin. Sendikanızın ideolojik bir alt yapısı yok. Çelik-İş hemen her siyasi görüşü barındırıyor ve bölgemizle bütünleşmiş bir sendika." dedi.

Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül ise "Bu birlikteliğin hiçbir siyasi ve ideolojik yanı yoktur. eski bir İsdemir çalışanı, içimizden biri bizlerle beraber olmuş ve çelik işçisine desteğine sunmuştur, kendisine teşekkür ediyorum." diye konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER