ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2014 Perşembe 18:04

'Sanatçı Nejat İşler, hareket egzersizlerine başlamış'


Yoğun bakım ünitesinde tedavi gören sanatçı Nejat İşler’in sağlık durumu ile ilgili doktoru Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, İşler’in beslenmesini artan miktarda ağızdan gerçekleştirdiğini ve hareket egzersizlerine başlandığını söyledi.

Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu yaptığı yazılı açıklamada, Nejat İşler’in yoğun bakım servisinde sürdürülen tedavisinin olumlu bir aşamaya geldiğini ifade etti. “Hastamızın hayati riski ortadan kalkmıştır ve bilinç durumu tam açıktır." diyen Çuhadaroğlu, "Genel sağlık durumunda çok iyi yönde gelişmeler bulunmaktadır. Bir süredir solunum desteği ihtiyacı ortadan kalkan hastamız, hafta başından bu yana beslenmesini, artan miktarlarda ağızdan beslenme şeklinde yapabilmektedir. Küçük çaplı hareket egzersizlerine de başlanmıştır. Tedavisi yoğun bakım servisinde devam etmektedir.” denildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Yoğun bakım servisindeki uygulamaya dair daha önceki açıklamalarımızda da dile getirdiğimiz konuyu bir kez daha belirtmek isteriz; tedavinin hassasiyeti nedeniyle hastamızın tedavi sürecinde, yoğun bakım servisine anne-babası ve kardeşi dışında ziyaretçi kabul edilmemektedir. Yoğun bakım servisi kuralları gereği uygulanan ziyaretçi kısıtlaması konusunda yakınlarının ve sevenlerinin anlayışını rica ediyoruz.”

Nejat İşler’in sağlık durumuyla ilgili medyaya yansıyan bazı haberlere dikkat çeken Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu,açıklamada, kendisini takip eden doktorlardan gelmediği sürece, sanatçının sağlık durumu ile ilgili bilgilerin yer aldığı haberlere itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER