ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 14:30

Sanat ve spor aynı çatı altında buluştu

Sanat ve spor aynı çatı altında buluştu


Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Tenis Antrenörlüğü Bölümü son sınıf öğrencisi Gülşen Doğan’ın, 'Baktıkça Çoğalan Resimler' adını verdiği sergisi açıldı.

BESYO fuayesindeki serginin açılışına Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Adana Vali Yardımcısı Halis Arslan, BESYO Müdürü Prof. Dr. Sadi Kurdak, sanatseverler ve öğrenciler katıldı.

Vali Yardımcısı Arslan, ressam Gülşen Doğan’ın valilik tarafından gerçekleştirilen 'Sevgiye Uzanan Eller' projesinde de önemli görevler üstlendiğini ve çocuklara tenis eğitimi verdiğini belirtti. Ressam Doğan'ı başarılı çalışmalarından dolayı kutladığını belirten Vali Yardımcısı Arslan, resimler hakkında sanatçıdan bilgi aldı.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, sergilenen resimleri büyük beğeniyle karşıladığını ifade ederek, Doğan'a başarılarının devamını diledi.

Ressam Gülşen Doğan ise sanat hayatının 15. yılında 'Baktıkça Çoğalan Resimler' adlı sergiyi açmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Tenis Antrenörlüğü Bölümü'nün ilk mezunlarından olacağını söyleyen Doğan, sanatı ve sporu aynı çatı altında buluşturarak, öğrencilerin sosyalleşmesine katkıda bulunmayı amaçladığını belirtti. Doğan, gökyüzü ve bulutlardan ilham alarak kendine has yarı soyut tarzda yaptığı resimlerinde, doğaya ve insana dönük izlere rastlamanın mümkün olduğunu belirtti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER