ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2014 Cuma 12:26

"Sana İhtiyacım Var" yardım kampanyası


Sadakataşı Derneği, Suriyeli sığınmacılara destek olmak amacıyla başlatılan "Sana İhtiyacım Var" yardım kampanyası çerçevesinde, 3 tırdan oluşan 300 bin lira değerindeki yardım konvoyunu yola çıkardı.
Suriye'de, başta çocuklar olmak üzere kadın, yaşlı ve hastaların hayata tutunabilmeleri için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Türk Kızılayı, HAK-İŞ, Diyanet Vakfı, Memur-Sen ve Anadolu Ajansı ile İnsani Yardım Platformu çatısı altında toplanan çok sayıda yardım kuruluşu, vakıf, dernek ve meslek örgütünün katılımıyla başlatılan "Sana İhtiyacım Var" yardım kampanyasına Sadakataşı Derneği de destek veriyor.
Derneğin, 3 tırdan oluşan 300 bin lira değerindeki yardım konvoyu yola çıktı. Lübnan'daki Suriyeli sığınmacılar için deniz yoluyla gönderilen malzemeler arasında, battaniye, ayakkabı, atkı, bere, eldiven, çorap ve bayan giyimi gibi tekstil ürünleri bulunuyor.
Sadakataşı Derneği Genel Başkanı Kemal Özdal, yaptığı yazılı açıklamada, Suriyeli çocukların çağrısına kulak verdiklerini belirtti.
Bugüne kadar Suriyelilerin yanında yer aldıklarını ve bundan sonra da yer almaya devam edeceklerini kaydeden Özdal, "Biz, insanlık adına umuyoruz ki bu coğrafyalarda kan ve gözyaşı en kısa sürede son bulur" ifadelerini kullandı.
Çocukların annelerinden, kardeşler birbirinden zulüm ile ayrılamayacağını vurgulayan Özdal, Arap coğrafyasının kan ve gözyaşıyla anılmasından duydukları üzüntüyü dile getirdi.
İnsani yardım kuruluşu olarak birçok coğrafyada çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Özdal, insanların acil ihtiyaçlarını karşılamakla beraber refah seviyelerini artırmayı amaçladıklarını kaydetti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER