ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 15:29

Samurkaş son yolculuğuna uğurlandı

Samurkaş son yolculuğuna uğurlandı


Mersin'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eğitim gönüllüsü Ahmet Yılmaz Samurkaş son yolculuğuna sevenlerinin omzunda uğurlandı.

    Diyabet hastası olan ve Mersin Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde bir süredir tedavi gören eğitim gönüllüsü Ahmet Yılmaz Samurkaş (64) geçirdiği beyin kanaması sonrası hayatını kaybetti. Samurkaş'ın Mersin Devlet Hastanesi morgundan alınan cenazesi tören için evinin yanındaki Müftü Camii'ne getirildi. Buradaki cenaze namazını merkez Akdeniz İlçe Müftüsü Bünyamin Akkoç kıldırdı. Akkoç törende yaptığı konuşmada Allah'ın insanları 2 dünya mutluluğu için yarattığını insanlarında bunu kazanmak için çalıştıklarını vurguladı. Mutluğu yakalamak için yol haritasını ise dinin belirlediğini ifade eden Akkoç, "Allah'tan geldik Allah'a gidiyoruz. Yaratılış gayemiz kulluk. Bunun için iyi meslek sahibi olmak için değil iyi bir kul olmak için çalışmalıyız." diye konuştu.

    Merhum Samurkaş'ın hayatında hep insanlara faydalı olmak için çalıştığını anlatan Akkoç yakınlarına taziyelerini sunup sevenlerinden helallik istedi. Cenaze namazının ardından sevenleri ve yetişmesine vesile olduğu insanlar Samurkaş'ın cenazesini omuzlarına alarak cenaze aracına kadar taşıdı. Eğitim gönüllüsü Samurkaş daha sonra Mersin Şehir Mezarlığında toprağa verildi.
Mersin'de yaptığı eğitim hizmetleri ile tanınan Samurkaş 4 çocuk babasıydı. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER