ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Eylül 2013 Salı 21:53

SAMULAŞ 41 milyon yolcuyu geçmenin mutluluğunu yolcularla kutladı

SAMULAŞ 41 milyon yolcuyu geçmenin mutluluğunu yolcularla kutladı


Samsun’da 2010 yılında faaliyete başlayan hafif raylı treni kullanan yolcu sayısının 41 milyonu geçmesi nedeniyle SAMULAŞ yetkilileri günün anısına yolculara hediye ikramında bulundu.

        Cumhuriyet Meydanı İstasyonu'nda düzenlenen törende konuşan SAMULAŞ Genel Müdürü Akın Üner, bugüne kadar 317 binden fazla sefer düzenlediklerini, diğer bir deyişle 5.3 milyon kilometre yol yaparak 41 milyonun üzerinde yolcu taşıdıklarını söyledi.

        Beklenenin üzerinde yolcu taşımanın verdiği mutluluğu yolcularla paylaşmak için söz konusu etkinliği düzenlediklerini kaydeden Üner, "Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan SAMULAŞ 10 Kasım 2010 tarihinde hizmet girmişti. Açılalı henüz 3 yıl olmadı. Bu süre içerisinde zaman zaman şikâyetlere varacak ölçüde vatandaşın yoğun ilgisi ile karşılaştı. Tramvay açıldığı günden bu yana yolcu sayımız 41 milyon rakamını geçti. Bundan dolayı mutluyuz. Samsun halkına hizmet verebildiğimiz için ve harcadığımız gayretlerin karşılığını bulduğumuz için sevinçliyiz. Tramvaylarımızda bugüne kadar 317 bin sefer yapılmış. Biz 317 bin defa ülkemize tasarruf ettirmişiz. Trafik kazalarını azalttığımız, çevreci yeşil ulaşım olduğumuzu hatırlatmak istiyorum. Yolcu sayımız geçen seneye göre yüzde 8-10 arasında artmış durumda. Bu tablo önümüzdeki üniversitelerin açılmasıyla birlikte tramvaylarımızda sıkışıklığın artması manasına da gelecektir. Aralık ayı sonunda Çin'den 5 yeni tramvayımız gelecek. Bu gelecek olan araçlarımız şu andaki araçlarımızdan yüzde 20 daha fazla yolcu taşıyorlar. Bu sayede 4 dakikada bir sefer yapabilir hale geleceğiz." dedi.

        Konuşmanın ardından SAMULAŞ yetkilileri Cumhuriyet Meydanı İstasyonu'nda önce tramvaylarda bulunan yolculara ardından da gişelerden geçenlere üzerinde '41 milyon yolcumuzla 41 kere maşallah' yazılı çikolata ve anı eşyası dağıttı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER