ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 14:53

"Samsun’un önü aydınlık"

"Samsunun önü aydınlık"


Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yönetim Kurulu, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ile görüştü. Görüşmede Samsun’u daha iyi noktalara getirmenin çabasında olduklarını ifade eden Murzioğlu, “Yeni formüller arıyoruz. Bu konuda herkesin, her kesimin fikirlerine ve desteğine açığız.” dedi.

Samsun TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanı seçiminin ardından odayı ziyaret eden MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Erkan Malkoç, Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu ile bir araya geldi. Ziyarette Malkoç, odanın yeni yönetimine başarılar diledi.

Yeni dönemin kentin ekonomisine güzel hizmetler yapacağına inandığını belirten MÜSİAD Başkanı Malkoç, “Samsun TSO’nun yeni dönemde de kentimizin önünü açacak organizasyonlar yapacağına inanıyoruz. Tüm sivil toplum kuruluşları, odamızın mevcut yapısına daha çok katkı sağlama mücadelesi içerisinde. Bundan sonraki süreçte istişarelerle çok doğru işler yapacağız. Bu tür buluşmalarda en azından meslek gruplarımızın emarı çekilir. Toplantılarda kısa, orta ve uzun vadeli planlar oluşturulabilir. Biz Samsun TSO’yu her zaman bir üst çatımız olarak gördük. Bu dönemin çok daha güzel olacağı inancındayım.” diye konuştu.

Samsun’daki sivil toplum kuruluşlarını çok önemsediğini ifade eden Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise oda yönetimi olarak istişarelere her zaman açık olduklarının altını çizdi. “Hepimizin ortak paydası Samsunumuza çok daha iyi hizmet yapabilmektir.” diyen Murzioğlu, “Biz de bunun çabası içindeyiz. Samsun’un önü açık. Bunu rahatlıkla görüyoruz. Çok değil, bir beş yıl öncesine gittiğimiz zaman kentimizde 5 yıldızlı otel ya da alışveriş merkezi yokken, şimdi ise hepsi mantar gibi çoğalıyor. Karşı kıyılarımızı çok önemsiyoruz. Artık şehirler gelişmişlik sıralamasında yaptığı ihracata göre anılacak. Maalesef ihracatımız istediğimiz yerde değil. Ama emin olun ki; ihracatımızı daha ileriye taşımanın mücadelesi ve gayreti içindeyiz. Bununla ilgili birçok çalışma yaptık ve hala yeni formüller arıyoruz. Bu konuda fikirlerinize ve desteğinize açığız. Çünkü burada yapacağımız her çalışma, atacağımız her adım tüm kesimi ilgilendiriyor.” ifadelerini kullandı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER