ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 14:57

"Samsun’un gelişimi dış ticaretten geçiyor"


Genç iş adamlarıyla bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kentin gelişiminin dış ticaretten geçtiğini söyledi. İş adamlarına ihracat çağrısı yapan Başkan Yılmaz, ülke sınırları dışındaki yerlerin de ekmek kapısı olduğunun unutulmaması gerektiğini kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi Kampı’nda genç iş adamlarını ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, iş adamlarına seslendi. Her kuşağın bir önceki kuşağa göre kendisini daha fazla geliştirdiğini dile getiren Başkan Yılmaz, Samsun’un geleceğinin dış ülkelere ihracatta olduğunu vurguladı. Yılmaz, “Siz gençler babalarınızdan devraldığınız ya da içinde olduğunuz işleriniz için çok daha farklı, evrensel ve geniş bir bakış açısına sahip olmalısınız ve olduğunuza da inanıyorum. Sizler Samsun’un geleceği olarak hedefinizi ve yönünüzü dış ülkelere, ihracata ve dış ticarete yönlendirmelisiniz.” diye konuştu.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, şunları söyledi: “Unutmayın ki Samsun’un gelişimi artık dış ticaretten geçiyor. Hepimiz hangi işi yaparsak yapalım mutlaka ülke sınırları dışında bir ekmek kapısı olduğunu unutmamalı ve çantalarımızı elimize alıp yollara düşmeliyiz. Ben başta kardeş şehir ilişkilerimiz olan ülkeler olmak üzere sizlerin önüne düşmeye, sizlere ağabeylik ve hamilik yapmaya hazırım. Planlayalım, bir araya gelelim ve uçaklara atlayıp hep beraber yurt dışına çıkalım. Hepinizin gözlerinde bu misyonu yüklenecek azim, pırıltı ve arzunun olduğunu biliyorum. Bunu beraber başarabiliriz.”

Toplantıya Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Serinkaya, Genel Sekreter Yardımcısı Okan Gümüş de katıldı. Başkan Yılmaz genç işadamları ile birlikte resmi açılışı yakında yapılacak 5 yıldızlı Anemon Otel’e geçerek burada incelemelerde bulundu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER