ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 21:22

Samsunspor’da Emin Kar üçüncü kez başkan seçildi

Samsunsporda Emin Kar üçüncü kez başkan seçildi


SAMSUN (CİHAN)- Samsunspor Kulübü’nün olağanüstü genel kurul toplantısında mevcut Başkan Emin Kar güven tazeledi. Kar “Önümüzdeki sezon süper lig hedefimiz olacaktır.“dedi.

PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor Kulübü’nün 4 ay önce gerçekleşen olağan genel kurul toplantısından sonra yönetim kurulunun aldığı karar doğrultusunda Canik Kültür Merkezi’nde bugün olağanüstü genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Samsunspor Kulübü Eski Başkanı Hakkı Tomaç’ın divan başkanlığında gerçekleşen olağanüstü genel kurul toplantısına Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Samsun Defterdarı Hayati Dinç, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İlkadım Belediye Başkanı Necaattin Demirtaş ve çok sayıda davetli katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, “Samsunspor kentin bir markasıdır. Takımın geçmişte yakaladığı başarıları tekrar etmesi ve süper lige çıkması ortak bir fikir olarak herkesin değerlendirmesidir. Takım geçen sezon sıkıntılı bir sezon geçirdi ve yapılan katkılarla lige tutunmayı başardı. Geçtiğimiz günlerde sivil toplum kuruluşları ile gerçekleştirilen toplantıda takıma destek sağlanması için toplumun tüm kesimlerine yayılması planlanan bir kampanya başlatılması konusunda fikir birliğine varıldı. Takımı sahiplenme noktasında yapılan katkıların önemli unsur olduğunu ifade etmek isterim. Kampanya ile takımı sahiplenme duygusu aşılanırsa Samsunspor’u hedeflediği yere taşımış oluruz.“dedi.

Daha sonra konuşan ilkadım Belediye Başkanı Necaattin Demirtaş, Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar yönetiminde kulübün 41 milyon lira olan borcunun büyük bir başarı ile 32 milyon liraya çekildiğini belirterek, bu başarının hakkının verilmesi gerektiğini söyledi.

BAŞKAN GENÇ'TEN OTOPARK JESTİ

Canik Belediye Başkanı Osman Genç ise toplantıda yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Samsunspor’a sadece parasal değil, spor alanları oluşturularak da destek olunabilir. Belediye olarak çevre yolu kenarında 33 dönüm büyüklüğündeki araziyi Samsunspor’a yan sahalar yapılması amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devrettik. Ayrıca takıma otopark alanları oluşturulup devredilerek de maddi gelir sağlanabilir. Ben bir müjde vermek istiyorum. Dünyanın ve Türkiye’nin ilk ay yıldızlı şekle sahip belediye hizmet binamızın ön tarafında yer alan Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nın alt tarafı 250 araçlık otoparktır. Otoparkı, Samsunspor’un işletmesi amacıyla kendilerine vereceğiz. Bunun yanı sıra Samsunspor Kulübü’nün süper lig hedefi için oluşturmaya çalıştığı 13 milyon liralık bütçe, biraraya getirilebilecek bir rakamdır. Samsun’da yer alan uluslararası beş yıldızlı oteller, alışveriş merkezleri, hastaneler bu şehirde para kazanıyorsa takıma destek sağlama mecburiyetindedirler.“ diye konuştu.

SAMSUNSPOR'DA HEDEF SÜPER LİG

Konuşmaların ardından Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar’ın divan başkanlığına sunduğu tek liste ile seçime gidildi. Emin Kar üçüncü kez, Samsunspor Kulübü Başkanlığı’na seçildi. Genel kurul üyelerine seslenen Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar, “Birkaç gün içerisinde antrenörümüz ile anlaşıp transferlerimizi yapıp önümüzdeki sezonda süper lige çıkmayı hedefliyoruz.“ dedi.

Samsunspor Kulübü’nün gerçekleşen olağanüstü genel kurul toplantısı sonrası oluşan yönetim listesi şu isimlerden oluştu; Yönetim Kurulu Asil Üyeler; Emin Kar, Recep Hun, Erdem Eynel, Selahattin Süleymanoğlu, Duran Yaşar Cengiz, Mehmet Pank, Tayfun Yüce, M.Nilşah Alptekin, Erol Arslan, İbrahim İnan, Nihat Soğuk, Cengiz Engin, Hakan Akyüz, Oğuzhan Serinkaya, Muammer Gölsel.

Denetim Kurulu Asil Üyeler; Fikret Koç, Murat Alanyurt, Uğur Güneysu.

Disiplin Kurulu Asil Üyeler; Sedat Demirci, Salih Ekinci, Burak Şişik. 


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER