ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2014 Pazar 15:35

Samsunlular ekmek arası balık festivaline akın etti


Samsun merkeze bağlı İlkadım Belediyesi, geleneksel hale getirdiği 2. Balık-Ekmek Festivali'nde 20 bin kişiye ekmek arası balık ve helva dağıttı.

Kurtuluş Yolu'nda kurulan 20 metre uzunluğundaki mangalda pişirilen balıklar vatandaşlara sırayla dağıtıldı. İzdiham görüntülerinin yaşanmadığı organizasyonda, tek tek sıraya giren vatandaş balıkların pişmesini meraklı gözlerle izledi. Pişen balıkları vatandaşlar yemeden önce cep telefonlarıyla önce fotoğraflarını çekti ardından afiyetle yedi. Balık-Ekmek Festivali'nde Sabahattin Hafızoğlu, Ümit Kurşun, Yayla Uşakları, Ferhat Hantal ve Grup Acem Tekkesi konser verecek.

Bir vatandaşın cenaze törenine katıldığı için Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın etkinliğe gecikmeli geleceğini söyleyen İlkadım Belediyesi Başkan Danışması Şerif Mırık, “Belediye olarak geçtiğimiz yıl birincisini düzenlediğimiz ve vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği ekmek arası balık festivalinin, bu yıl ikincisini daha geniş katılımla düzenliyoruz. Geçen yıl 10 bin olan ekmek arası balık sayısını bu sene 20 bine çıkarttık. Ekmek arasına konulan balığın büyük olması nedeniyle burada dağıtılan balık kilo ile değil adet olarak sayılıyor. Burada amacımız, Samsun’un kültürünü birlik ve beraberliğini aynı zamanda hemşehricilik duygusunu geliştirmektir. Etkinliğimize katılımlarından dolayı tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER