ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 17:05

Samsun'da organize sanayi siteleri çöplerden kurtuluyor


Karadeniz’in metropol kenti Samsun’un organize sanayi sitelerinde biriken çöpler,
Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Tekkeköy Belediyesi’nin ortaklaşa başlattıkları temizlik çalışmaları çerçevesinde toplanıyor. İlkadım, 19 Mayıs ve Örnek sanayi sitelerini kötü görüntüye ve pis kokuya neden olan çöplerden kurtarmaya çalışan temizlik işçilerine sanayi esnafı ve çalışanlar da destek veriyor.

    Daha önce Tekkeköy ilçesindeki sanayi sitelerinde kalkan çöp sorunu, organize sanayi sitelerinde de bulunuyor. Çevre kirliliği ve kötü kokunun hakim olduğu İlkadım, 19 Mayıs ve Örnek sanayi siteleri, yaşanmaz hale geldi. Büyüyen çöp sorununu ortadan kaldırmak için harekete geçen Büyükşehir Belediyesi ile Tekkeköy Belediyesi, işbirliği yaparak temizlik seferberliği başlattı.

    Aylardır büyük sıkıntı yaşadıkları çöp sorununun ortadan kalkması için çalışmalara sanayi esnafı ve iş yerleri çalışanları da katılıyor. Esnaflar, kendilerini çöp sıkıntısından kurtaran belediye yöneticilerine teşekkür ediyor. Örnek sanayi sitesinde esnaflardan Recep Hun yıllardır sanayicilerin gelişi güzel çevreye attıkları maddelerin ve çöplerin kaldırılmasının kendilerini memnun ettiğini belirtti.

    Sanayi sitelerindeki temizlik çalışmaları hakkında bilgi veren Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, temizliğe 1.5 ay önce başladıklarını belirtti. 19 Mayıs ve İlkadım sanayi sitelerindeki temizlik çalışmalarının bittiğini ifade eden Başkan Tekin, “Bu hafta Örnek sanayi sitemizde çalışmalara başladık. Çevreye atılan ham madde artıkları ve çöplerden oluşan çöp dağlarını kaldırıyoruz. Sanayicilerimizden, sanayi esnafından ve sanayide çalışanlardan olumlu dönütler alıyoruz. Çalışanlar yıllardır atılan çöplerden oluşan tepeciklerden, pis kokulardan kurtuldukları için bize teşekkür ediyorlar. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’a çalışmalarda bize destek olduğu ve birlikte yürüttüğümüz temizlik çalışmalarına desteğinden dolayı ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.’ ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER