ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 16:49

Samsun’da Kurban Bayramı hazırlıkları başladı

Samsunda Kurban Bayramı hazırlıkları başladı


Samsun’un İlkadım Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı ile kurban satış ve kesim yerlerine ilişkin hazırlıklara başladı. Her yıl olduğu bu sene de Kışla ve Çatalarmut Mahallerinde kurulacak kurban satış ve kesim yerinde Türkiye’nin çeşitli illerinden getirilecek hayvanlar satışa sunulacak. Belediye ekipleri, hazırlıkları yetiştirmek için çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor.

Vatandaşın hiç bir sıkıntı yaşamaması için gerekli tedbirleri alan İlkadım Belediyesi, yapılan çalışmalarla hayvan pazarlarında, aydınlatma, altyapı ve yol çalışmaları, tuvalet ihtiyacını karşılamak için oluşturulan kabinler, hayvan indirme rampaları, hayvan kesim yerleri ve hayvan tartı kantarlarıyla, vatandaşların daha iyi bir hizmet alabilmesi için noksanlıkları gideriyor.

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Yunus Sandallı, Samsunluların bayramını en iyi şekilde geçirmesini sağlamak için gerekli tüm önlemlerin alındığını vurgulayıp, "Kışla ve Çatalarmut Mahallesi’nde kurulacak kurban pazar yerlerinin eksikliklerinin giderilmesi noktasında her türlü önlemi aldık. Bayram tatili süresince de ekiplerimiz çalışacaklar. Kurban satış yerlerimizin halkımızın ve satıcıların beğenisini toplayacağını umuyoruz. Aynı şekilde kesim yerlerinde sahte para ve hırsızlık olaylarına karşı gerekli güvenlik tedbirlerimizi alıyoruz." ifadelerini kullandı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER