ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 21:19

Samsun'da iş dünyası 'Tek Yürek Tek Kürek'

Samsunda iş dünyası Tek Yürek Tek Kürek


Türkiye'nin kurumsal anlamda gerçekleştirilen ve 6 ili kapsayarak en geniş katılımlı kurumlararası spor organizasyonu olan 'Dragon Cup Turkey' kurumlararası dragon bot yarışlarının Samsun ayağı, 7-8 Eylül 2013 tarihlerinde Liman içi mevkiinde gerçekleşecek.

Sadece 2013 yılında şu ana kadar 5 ilde 400'e yakın kurumun katıldığı turnuvanın Türkiye finali ise 21-22 Eylül tarihlerinde Ankara Gölbaşı'nda yapılacak. Kendi illerinde, kategorilerinde ilk 3 sırayı alan şirketlerin katılacağı finalde Türkiye şampiyonu olan ekip Tayland'da yapılacak 'Kral Kupası Dragon Bot Yarışları'na katılma hakkını da elde edecek ve kupayı kraliçenin elinden alarak Türkiye'ye getirmeye çalışacak.

Dünyada ve son dönemde özellikle Türkiye genelinde gerçekleştirilen organizasyonlar sayesinde, binlerce şirket çalışanı masalarından kalkıp spor yaparak hem iş stresinden uzaklaşıyor hem de ekip ruhunu geliştiriyor. Karada ve ana sahnede planlanan etkinliklerle kurumsal bir hafta sonu geçirecek olan şirketler için benzersiz bir deneyim olan Samsun Dragon Cup'ta antrenmanlar ise 3 Ağustos tarihinden itibaren Samsun Yelken Kulübü Tesisleri'nde gerçekleştirilecek.

Düzenlenecek organizasyon ile ilgili açıklama yapan Dragon Cup Turkey Genel Koordinatörü Volkan Altunpala, Samsun genelinde ve çevre illerden birçok kurum ile görüştüklerini, erken kayıt avantajlarından faydalanmak için kurumların acele etmesi gerektiğini ifade etti. Altunpala, Samsun'un, su sporları için son derece müsait ve doğal bir parkur olduğunu belirterek, erken kayıt avantajları ile ilgili şunları söyledi: "Organizasyonumuza erken kayıt yaptıran takımlar ücretsiz antrenman yapma fırsatı yakalayacaklar ve böylece birinci olmak için öne çıkacaklar."
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER