ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 15:40

Samsun'da hırsızlık operasyonu


Samsun'da hırsızlık yaptıkları öne sürülen 43 kişi ile çalıntı ziynet eşyası satın aldıkları iddia edilen 3 kuyumcu gözaltına alındı.
     Samsun Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Amasya, Trabzon, Samsun ve Tokat'ta yaklaşık 100 evden hırsızlık yapılmasıyla ilgili 4 aydır yürüttükleri çalışma kapsamında, il merkezi ile Bafra, Çarşamba ve Terme ilçelerinde 27 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.
     Güvenlik güçlerinin 45 ekip ve 235 personelle gerçekleştirdiği operasyonda, hırsızlık olaylarına karıştıkları öne sürülen 21'i kadın 43 kişi gözaltına alındı. Yakalanan kadınlardan 2'sinin hamile olduğu öğrenildi.
     Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise 3 ruhsatsız pompalı av tüfeği, 1 kuru sıkı tabanca, 1 dizüstü bilgisayar, bir miktar para ve ziynet eşyası bulundu.
     Yetkililer, gözaltına alınan şüpheliler hakkında, "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgütü yönetmek, örgüte üye olmak, bu faaliyetler içerisinde evlerden hırsızlık yapmak ve konut dokunulmazlığını ihlal" suçlarından işlem yapılacağını bildirdi.
     Öte yandan, yakalanan zanlılardan çalıntı ziynet eşyası satın aldıkları iddia edilen 3 kuyumcu da gözaltına alındı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER