ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Haziran 2014 Salı 20:36

Samsun'da dün çıkan orman yangını devam ediyor

Samsunda dün çıkan orman yangını devam ediyor

Samsun Ayvacık'ın Başalan köyünde (Mahallesi) dün öğle saatlerinde başlayan yangın köylülerin çabası ile söndürülmeye çalışılıyor.


 Orman ekiplerinin yangına karadan müdahale yol açma çalışması yaptıkları öğrenildi. Halen devam eden yangında şu ana kadar 10 hektar alanın zarar gördüğünü aktaran köylüler, arazi şartlarından dolayı helikopter ile müdahale edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Dün öğle saatlerinde başlayan yangının yetkililere haber verilmesi üzerine köye bir itfaiye aracı geldiğini ifade eden Başalan köyü sakinlerinden Tahla Özal Akkuş, itfaiye aracının yol olmadığı için yangına müdahale edemeden geri döndüğünü söyledi. Köylülerin müdahalesi ile yangının yayılmasını önlemeye çalışıldığını aktaran Akkuş, "İkindi saatlerinde orman işletmesi ekipleri köye geldi. Yangına müdahale etmek için dozerle yol açma çalışmasına başladılar." diye konuştu.

Karaçam ağaçlarından oluşan ormanlık alanda yol açmanın zaman alacağını dile getiren Akkuş, yangının Hasan Uğurlu Barajı'na yakın bir yerde çıktığını ve havadan yapılacak müdahalenin daha isabetli olacağını vurguladı. Yetkililerden konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER