ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 17:39

Samsun'da dolandırıcılık iddiası


İlkadım ilçesinde 65 yaşındaki bir kişi, kendisini telefonda kamu görevlisi olarak tanıtan kişi tarafından 40 bin lirasının dolandırıldığını belirterek polise şikayette bulundu.
Kale Mahallesi'nde 155 Polis İmdat ihbar hattını arayan Erol Oda, parasının dolandırıldığını belirterek yardım istedi.
Olay yerine giden polis ekiplerine ve gazetecilere, Atakum ilçesi Çatalçam Mahallesi'nde oturduğunu, tanımadığı bir kişinin kendisini önce polis müfettişi, daha sonra başsavcı olarak tanıtıp, banka hesabının başkalarının eline geçtiğini ve 60 bin lirasının çekildiğini, bu kişileri yakalamak için kalan parayı çekerek kendilerine vermesi gerektiğini söylediğini belirtti.
Hesabındaki 40 bin lirayı çekerek olay yerine geldiğini söyleyen Oda, "Arayan kişi eşimin yanında polislerin olduğunu söyleyip, beni eşimle telefonla görüştürünce inandım. Bu sırada telefonla konuştuğum kişi yanıma gelip parayı istedi. Paranın birazını vermek istedim. Paranın tamamını isteyerek poşet içindeki 40 bin lirayı alıp elindeki cep telefonunu da bana bırakıp kaçtı. Peşine koştum ama yetişemedim" dedi.
Bunun üzerine ekipler verilen eşkal üzerine çevrede yaptıkları aramalarda, parayı alan kişinin üzerindeki mont ve şapkayı da bırakıp kaçtığını belirledi.
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER