ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 13:13

Samsun'da 138 köy yolu kapandı


Samsun merkezde, yüksek kesimlerde ve ilçelerde iki günüdür etkili olan kar yağışı nedeniyle 138 köy yolu ulaşıma kapandı.

Samsun İl Özel İdaresi yetkilileri, dün akşam saatlerinden itibaren özellikle Ladik, Ayvacık ve Salıpazarı başta olmak üzere şiddetli kar yağışı sonucu kapanan yollarda kar temizleme çalışmalarına başlandığını ve devam ettiğini bildirdi. Çalışmalara 11 greyder, 8 kepçe, 1 kar bıçaklı kamyonun yer aldığı çalışmalarda 1 Hidromek kepçenin kar temizlemesi yaptığını belirten yetkililer, “İl genelinde kar yağışı sonucu Atakum ilçesinde 9, Çarşamba'da 20, Ayvacık'ta 26, Canik'te 15, İlkadım'da 4, Lâdik’te 12, 19 Mayıs'ta 10, Salıpazarı'nda 25, Tekkeköy'de 5 ve Terme'de 12 köy yolunun ulaşıma kapandığını bildirdi.

Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise etkili olan kar yağışı nedeniyle Asarcık, Ayvacık ve Salıpazarı ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildiği kaydedildi.

Samsun Meteroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise Sibirya'dan sarkan soğuk hava nedeniyle yüksek kesimlerde devam eden kar yağışının, kıyı kesimlerde karla karışık yağmur şeklinde olacağını belirtti. Yetkililer, kıyı kesimlerinde günlük yaşamı etkileyecek bir kar yağışı beklenmediğini hatırlatarak, yüksek kesimlerde ve iç bölgelerdeki ilçelerde kar yağışının devam edeceğini, sıcaklığın cuma gününden itibaren mevsim normalleri seviyesine geleceği bildirildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER