ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 19:28

Samsun TSO seçiminde iki aday meslek gruplarından çıkamadı

Samsun TSO seçiminde iki aday meslek gruplarından çıkamadı


Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın (STSO) bugün gerçekleşen meslek komiteleri seçiminde başkan adayları Servet Keskinsoy ve Fatih Öztürk, gruplardan çıkamadı. STSO Başkanı ve adayı Salih Zeki Murzioğlu’nun listesi, 36 meslek grubundan çıkmayı başardı.

STSO'nun bugün sabah saatlerinde başlayan meslek komiteleri seçimi saat 17.00 itibariyle sona erdi. 36 meslek grubunda 194 komite üyesini ve 79 meclis üyesini seçmek için 6 bin 193 üyenin 12 sandıkta oy kullandığı seçimlerde, STSO başkan adayları Servet Keskinsoy ve Fatih Öztürk, gruplardan çıkamadı. STSO Başkanı ve adayı Salih Zeki Murzioğlu’nun listesi, 36 meslek grubundan çıkmayı başardı.

Seçim sonuçları sonrası açıklamada bulunan STSO Başkanı ve adayı Salih Zeki Murzioğlu, "STSO’nun tarihinde olmayan bir seçim süreci yaşadık. Şahsıma ve odada çalışan personel arkadaşlarıma karşı çok çirkin saldırılar yapıldı. Çok çirkin laflar söylendi. Ama gördük ki STSO üyeleri sağduyulu davrandılar ve 36 grupta girdiğimiz seçimi kazanarak başarı ile birlikte çıktık. Bu bizim dürüstlüğümüzü gösteriyor. Ben seçim sürecinde hiçbir şey konuşmadım, söylemedim, bundan sonra da söylemeyeceğim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Öte yandan STSO Başkanı, Yönetim Kurulu asil ve yedek üyeleri, Disiplin Kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimleri 10 Mayıs Cuma günü saat 09.00 ile 17.00 arasında STSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER