ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 16:22

Samsun Müftülüğü şampiyonu oldu

Samsun Müftülüğü şampiyonu oldu


Samsun Müftülüğü tarafından Karadeniz Bölgesi'ndeki müftülüklere yönelik olarak düzenlenen futbol turnuvasında Samsun Müftülüğü kupayı kaldırdı.


Karadeniz Bölgesindeki illerin müftülükleri tarafından oluşan takımların yer aldığı Samsun Müftülü Turnuvası'nda dostluk kazandı. Samsun 19 Mayıs Stadyumu yan sahasında gerçekleştirilen maçların finalinde Samsun ve Trabzon takımları eşleşti. Çekişmeli geçen maç 0-0 berabere sona erdi. Aldığı beraberlik ile puanını 7’ye yükselten Samsun Müftülüğü Takımı turnuvanın şampiyonu oldu. Maç sonrası Samsun Müftüsü Hayrettin Öztürk takımdaki mesai arkadaşlarını tek tek tebrik ederek kupa ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Amaçlarının Diyanet tarafından yapılması düşünülen Türkiye Futbol Turnuvası’na ev sahipliği yapmak olduğunu söyleyen İl Müftüsü Hayrettin Öztürk, “Düzenlediğimiz turnuvamıza Samsun’un yanı sıra Trabzon, Giresun, Sinop müftülük takımları katıldı. Birbirlerini kırmadan, kavga ve hakaret etmeden, üzmeden nasıl maç oynanır, nasıl kırmızı kart görülür bunu burada göstermiş olduk. Güzel bir turnuva düzenledik bunun daha geniş katılımlı olarak devamı gelecek. Hatta Türkiye turnuvasının burada yapılması söz konusu bu vesileyle bizde bu turnuva ile ev sahipliğine hazır olduğumuzu göstermiş olduk. Çünkü Ankara’nın tüm illerdeki müftülük takımlarının katılımıyla Türkiye Turnuvası düzenleme fikri var. Bizler din görevlileri olarak her alanda öncü ve güzel örnek olmalıyız. Bizim amacımız takım çıkarıp liglerde oynamak değil spor alanında da model insan olmak ve futbolun küfretmeden, hakeme itiraz etmeden, bacak kırmadan nasıl yapıldığını göstermek istiyoruz. Bu turnuva vesilesiyle hem kendimizi dinç tutmak hemde bu alanda var olduğumuzu ispat etmek istedik bunu da başardık. Takımımızı yeni kurmamıza rağmen çok başarılı maç oynadılar ve Samsun Takımı turnuvanın birincisi oldu. Buda ayrı bir güzellik oldu.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER