ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 14:54

Samsun Lokantacılar Odası’ndan AVM tepkisi


Samsun Lokantacılar, Tatlıcılar, Pastacılar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Balcı, kent merkezinde açılan alışveriş merkezleri ve büyük ulusal marketlerin küçük esnafa ekonomik olarak zarar verdiğini belirtti. Balcı, “Samsun’daki büyük alışveriş merkezleri ile ulusal marketler vergilerini kent dışına aktarıyor." eleştirisinde bulundu.

Lokantacılar, Tatlıcılar, Pastacılar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Balcı, kent merkezine kurulan ulusal marketler ile büyük alışveriş merkezlerine tepki gösterdi. Söz konusu işletmelerin küçük esnafı ekonomik olarak zora soktuğunu öne süren Balcı, “Samsun alışveriş merkezi ile ulusal marketlerle doldu. Ben soruyorum; kentte sosyal faaliyetlere, sanata ve spora hangisi destek veriyor? Samsun'la ilgili herhangi bir durumda taşın altına elin koyulması gerektiğinde Samsunlu aranıyor. Bu alışveriş merkezleri ve büyük ulusal marketler vergilerini kent dışına aktarıyor. Çalıştıracakları kişileri bile kent dışından getiriyorlar." dedi.

Samsun’da yaşamını sürdüren vatandaşlardan yerel ürünleri tercih etmelerini isteyen İsmail Balcı, “Küçük esnafın ulusal firmalarla mücadele etme şansı yok. Samsun’daki işletmeler bünyelerinde daha kaliteli ürünleri bulunduruyor. Samsun halkı yerel firmalarını tercih etmelidir." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER