ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 18:48

Samsun judoda Grand Prix yarışlarına hazırlanıyor


Judoda olimpiyat oyunları için puan veren Grand Prix yarışlarının Samsun'da yapılacak müsabakaları öncesinde, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal ile beraberindeki heyet, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy'u ziyaret etti.
Aksoy, makamındaki kabulünde AA muhabirine yaptığı açıklamada, Samsun'un 28-30 Mart tarihlerinde Judo-Grand Prix müsabakalarına ev sahipliği yapacağını belirtti.
Samsun'un daha önce de aynı müsabakalara ev sahipliği yaptığını anımsatan Aksoy, "Gerek spor altyapısına sahip oluşu, gerekse organizasyonlardaki deneyimleriyle Samsun bu organizasyonu da başarıyla tamamlayacaktır. Samsun'da mart sonunda farklı ülkelerden 500'e yakın sporcuyu misafir edeceğiz ve Samsun'da bir spor şenliği yaşamış olacağız" dedi.
Uysal ise müsabakalarının 4 yıllığına Samsun'a alındığını vurgulayarak, "Geçen yılki yarışmalara 40 ülke katılmıştı, bu yıl 50 ülke civarında bekliyoruz. Federasyonumuz ile Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz bütün hazırlıkları tamamlamış durumda. Hazırlıkları kontrol için buraya geldik" diye konuştu.
Özellikle son iki yılda, 2015 ve 2016'da beklentilerinin, yarışlara 100'den fazla ülkenin katılması yönünde olduğuna dikkati çeken Uysal, "Sporcular ayın 16'sından itibaren burada kampa girecekler. Ümit ederiz burada iyi netice alan sporcularımız, olimpiyatlara gitmenin ilk basamaklarından olan puanları Samsun'da toplarlar, olimpiyatlara giderler ve sonunda da madalya alırlar. Bu anlamda çok çok önemli judo için bu organizasyon" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER