ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 18:45

Samsun Hastanesi hemşireleri unutmadı


Medical Park Samsun Hastanesi 'Hemşirelik Haftası etkinlikleri kapsamında çalışanlarını yemekte biraraya getirdi.

Yemeğe Medical Park Samsun Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Hikmet Çavuş ve Başhekim Op. Dr. Hakan Özcan’da katıldı. Yemekte konuşan Genel Müdür Op. Dr. Hikmet Çavuş, “Hemşirelik, sağlık hizmetlerinin en önemli unsurlarından birisidir. Özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran ve zor bir meslek olan hemşirelik; diğer mesleklerde olduğu gibi, toplumsal ihtiyaçlardan doğan, insan hayatıyla yakından ilgili olan bir meslektir. Bu nedenle, sevgiden, şefkatten, disiplin ve ciddiyetten uzak bir kişinin bu mesleği icra etmesi mümkün değildir. Çünkü hemşire, sağlığı yerinde olmayan, yardıma muhtaç olan insanlara hizmet vermektedir. İnsan hayatının kutsallığının farkında olarak sabır, üstün gayret ve sevgi ile çalışan tüm hemşirelerimizin Hemşireler Haftasını kutlarım.” dedi.

Medical Park Samsun Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Ayşegül Büyükgöz ise “Bugün dünyada ve ülkemizde hemşireliğin temel sorumluluğu; toplumun sağlığını yükseltmek, sağlıklı bireyin sağlığını korumak, hastalıklı bireyi tedavi etmek ve acısını dindirmektir. Değişen sağlık ihtiyaçları kapsamında hasta haklarına, hasta yakınının beklentilerine en uygun şekilde cevap vererek verimli ve etkin bir sağlık hizmeti sunan hemşirelerimizin hemşireler haftasını kutlarım.” şeklinde konuştu.

Hemşireler Haftası nedeniyle söz konusu etkinliği düzenleyen Medical Park Samsun Hastanesi yönetimine teşekkür eden hemşireler, böyle özel bir günde hatırlanmanın kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER