ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 21:09

Samsun Emniyeti, emniyet kemeri, hız ve kask konularında danatimi sıklaştıracak

Samsun Emniyeti, emniyet kemeri, hız ve kask konularında danatimi sıklaştıracak


Samsun İl Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli bu yıl içerisinde emniyet kemeri, hız ve motosiklet sürücülerinin kullandığı kask konusunda ciddi çalışmalar yapacaklarını açıkladı.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu ve Samsun Motosiklet Kulübü’nün işbirliği ile 1-7 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Trafik Haftası dolayısıyla, motosiklet sürücülerine kask kullanmayı teşvik etmek amacıyla kask dağıtıldı.

Etkinlik sonrası açıklamada bulunan Samsun İl Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli bu yıl içerisinde emniyet kemeri, hız ve motosiklet sürücülerinin kullandığı kask konusunda ciddi çalışmalar yapacaklarını açıkladı. Kask kullanma alışkanlığının Samsun’da genel itibariyle yaygın olduğunu belirten İl Emniyet Müdürü Türkmenli “ Biri ekonomik olduğu için diğeri hayat tarzı olarak benimsendiği için iki tip motosiklet kullanıcısı var. Motosikleti hayat tarzı olarak belirleyenler güvenlik önlemlerini alarak araçlarını kullanıyorlar. Ondan yana bir sıkıntımız yok. Ancak bazı yasal boşluklar nedeniyle elektrikli motosikletler de kask takma gibi bir zorunluluk olmayabiliyor. Kask olmazsa hayati tehlikeler daha ağır oluyor. Bizler vatandaşın daha duyarlı olmasını istiyoruz “dedi.

Bu yıl kendisinin verdiği talimatla Samsun İl Emniyet Müdürlüğü personelinin sivil ve resmi araçlarda emniyet kemeri takma zorunluluğu getirildiğini anlatan İl Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli, "Yakın bir zamanda Valiliğin talimatı ile kamu kuruluşlarının araçlarında da emniyet kemeri takılması özellikle talep edilecek. Yasa gereği emniyet kemerini takmak zorunlu ancak bizler kendilerinden örnek olmalarını istiyoruz. Ayrıca Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesinin hazırladığı bir simülasyon aracı da vatandaşımıza emniyet kemerinin önemini anlatmak amacıyla yakın bir tarihte faaliyetlerine başlayacaktır." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER