ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 11:56

"Şampiyon olursan, motosikletini de al gel"


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'na, yarışlarını takip ettiğini belirterek, Dünya Superbike Şampiyonası'nda birinci olması halinde motosikletiyle Çankaya Köşkü'ne beklediğini söyledi.
Gül, 13-15 Eylül'de Intercity İstanbul Park'ta koşulacak Dünya Superbike Şampiyonası 11. ayağında yarışacak olan Sofuoğlu'nu telefonla aradı.
Cumhurbaşkanı Gül'ün moral telefonuna ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Sofuoğlu, Cumhurbaşkanının kendisini Çankaya Köşkü'ne davet ettiğini ifade etti.
Sofuoğlu şöyle devam etti:
"Tebriklerini iletti ve aldığım başarılardan dolayı beni kutladı ve 'Ziyaretime hiç gelmedin ama' dedi. Ben de 'Gelmez olur muyum. İnşallah sezonum biter bitmez ilk işim sizin yanınıza gelmek olacak' yanıtını verdim. Sayın Cumhurbaşkanımız da 'Tamam o zaman. Şampiyon olursan motosikletinle beraber gel yanıma' dedi. Ben de 'Şampiyon olamasam da geleceğim. Sadece şampiyonluğu koymayalım' dedim."
Cumhurbaşkanı Gül'e, Dünya Superbike Şampiyonası'nda genel klasman ikincisi olduğu, şampiyonluk şansı bulunduğu bilgisini verdiğini dile getiren Sofuoğlu, "Şampiyon ya da ikinci, dedim. O da gülümsedi. 'Tabii ki beklerim' dedi. Allah nasip ederse sezon bitiminde ziyaretine gideceğim" ifadelerini kullandı.
Sofuoğlu, Cumhurbaşkanı Gül'ü İstanbul Park'taki yarışa davet ettiğini dile getirerek, "Dünya Şampiyonası'nın Türkiye ayağı. 'Eğer bu yarışa gelirseniz ve yarışı da kazanabilirsem İstiklal Marşı çaldığında kupamı elinizden almak istiyorum. Sizleri bekleyeceğiz' dedim" diye konuştu.
-"Gittiğin her yerde takipçinim"
Sofuoğlu, 12 yıldır Avrupa'da yarıştığına ve ilk defa kendi ülkesindeki yarışa katılacağına dikkati çekerek, Cumhurbaşkanı Gül'ün kendisine "Ben senin yarışlarını takip ediyorum. Aldığın başarılardan ve yaptığın birçok şeyden haberim var. Gittiğin her yerde takipçinim. Gerçekten de çok gurur duyuyorum. Sana biraz moral vermek istedim. Destekçin olduğumuzu söylemek için aradım" dediğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Gül'ün telefonunun kendisini motive ettiğini ve sezon sonuna kadar yarışları kazanarak şampiyonluk kupasını kaldırma arzusunda olduğunu vurgulayan Sofuoğlu, Gül'ün kendisini aramasından gurur duyduğunu kaydetti.
Sofuoğlu, "Çünkü Cumhurbaşkanımızın bizim gibi bir sporcuya değer vermesi, bizim için inan büyük bir onur. Ben sporcuyum ama futbolcu değilim. Futbolcu olduğunuz zaman Türkiye'de her gün gazetelerdesiniz, her gün basındasınız. Ben spor yapıyorum ama Türkiye'de bilinmeyen bir spor. Tabii dünya genelinde bilinen bir spor" değerlendirmesinde bulundu.
Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın gösterdikleri ilgi ve desteğin kendisini çok mutlu ettiğini ve gururlandırdığını anlatan Sofuoğlu, "Bunu Avrupa'da yarıştığım yerlerde, organizasyonlarda gururla söylüyorum. Özellikle Türkiye'de yapılacak yarışta onlar da burada bizimle olurlarsa beni gerçekten çok yüceltecekler" dedi.
-Gül'e kask hediye edecek
Sofuoğlu, sezon bitirdikten sonra motosikletiyle Çanka Köşkü'ne gideceğini yineleyerek, "İnşallah, Cumhurbaşkanımıza yarışta kullandığım kaskı hediye edeceğim" diye konuştu.
Dünya Superbike Şampiyonasının 11. ayağı, Intercity İstanbul Park'ta koşulacak. Türkiye'nin ilk kez ev sahipliği yapacağı organizasyonda, milli motosikletçi Sofuoğlu ile 70 takım ve 120 pilot yer alacak.
Şampiyonadaki 9 yarışın sonunda ikinci sırada bulunan Sofuoğlu ile lider Sam Lowes'un arasında 29 puanlık fark var. 2007, 2010 ve 2012 Dünya Supersport Şampiyonu Sofuoğlu, dördüncü dünya şampiyonluğunu hedefliyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER