ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 15:37

SAMED, turizm çalışanlarının haftasını kutladı


 Samsun Memurlar Derneği (SAMED) Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Yüksel Ünal’ı makamında turizm haftası etkinlikleri çerçevesinde ziyaret etti.

    15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası'nda düzenlenecek olan etkinlikleri hakkında Ünal’dan bilgiler alan SAMED Başkanı Muhsin Bayrak, tüm çalışanların haftasını kutladı. Dernek olarak Samsun’u tanıtıcı geziler yapmak istediklerini söyleyen Başkan Bayrak, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden yapacakları gezi yerleri ile ilgili rehberlik noktasında işbirliği talep etti.

    İl Kültür ve Turizm Müdürü Ünal, Samsun ve ilçelerinde gezilmeye değer çok güzel yerlerin olduğunu, Bafra, Vezirköprü, Havza, Ladik gibi ilçelerde tarihi ve doğal güzelliklerin yer aldığını ancak çok fazla tanınmadığını ifade etti.

    Kızılırmak Deltası, Bafra kuş cenneti, Vezirköprü büyük kanyon, Tekkeköy mağaraları, Ayvacık’ın doğal güzellikleri, Ondokuzmayıs su basan ormanları, Ladik’in Akdağ ve yaylaları Samsun’un turizm cennetleri olduğunu belirten Ünal, buraların görülmeye değer yerler olduğunu hatırlattı.

    Samsun Sanat Galerisi’ni de ziyaret eden SAMED yönetim kurulu üyeleri Samsun’a bağlı 17 ilçenin tanıtımının yapıldığı sergiyi gezdi. Ziyaret sonunda İl Kültür ve Turizm Müdürüne teşekkür eden Başkan Bayrak ve yönetim kurulu hatıra fotoğrafı çekildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER