ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Karla Karışık Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 11:17

SAMED, memurlara yaşadıkları şehri tanıtıyor

SAMED, memurlara yaşadıkları şehri tanıtıyor


Samsun Memurlar Derneği (SAMED) 'Memurlar Samsun’u Gezip Görüyor, Tanıyıp Tanıtıyor' projesini büyükşehir belediyesinin destekleriyle hayata geçirdi.

SAMED Başkanı Muhsin Bayrak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın kendilerine, 'Samsun’a gelip görev yapıp sonrasında şehrimizi görüp tanımadan giden pek çok memur var. Öncelikle bu konuda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüyle görüşüp bir proje yapabilirsiniz. Biz size yapılacak geziler için araç olanağı sağlayabiliriz.' önerisiyle başlayan süreç sonunda 'Memurlar Samsun’u Gezip Görüyor, Tanıyıp Tanıtıyor' projesini hazırladıklarını belirtti.

Proje kapsamında Samsun ilinin 17 ilçesine 9 ayrı rotayla gezi düzenlenmesinin kararlaştırıldığını aktaran Bayrak, “İşte bu gezilerin ilki Vezirköprü için düzenledik. Geziye Samsun İl ve ilçe Sosyal Güvenlik Kurumu yöneticileri ve diğer dernek üyesi ve üye olmayan memurlar katıldı. Samsun Büyük Cami’de toplandıktan sonra belediyeye ait otobüsle geziye çıkan memurlar, Çakallı’da mola verip meşhur Çakallı Melemeni yiyerek sabah kahvaltısı yaptılar. Kahvaltı sonrası tekrar hareket edildi ve saat 11.30 civarında Vezirköprü’ye varıldığında gezi kafilesini Vezirköprü’de görev yapan memurlar karşıladı ve Oymaağaç Köyü İlkokulu'nda 8 yıl görev yaptıktan sonra bu eğitim yılı başında Merkez Ortaokulu'na tayin olan Türkçe Öğretmeni Ahmet Gencegül’ün rehberliğinde ilçe merkezindeki tarihi yerler gezildi. Ahmet Bey, Vezirköprü’nün tarihi ve tarihi kişilikleri hakkında bilgiler verdi.

İlçe turundan sonra Şahin Kanyonu’na hareket edildi. Nefesleri kesen doğal güzelliğe sahip kanyonda, daha ziyade araç geçişleri için kullanılan salla gezinti yapıldı. Gezinti esnasında bir süreliğine korunaklı bir yerde demirlenerek, dernek üyesi Rahmi Ocak ve arkadaşlarınca hazırlanmış olan köfteler ızgarada pişirilerek salata ve ayran eşliğinde ikram edildi ve devamında sıcak semaver çayı ve tatlı ziyafetleri, soğuk ve yağışlı günde üşüyenlerin içlerini ve tüm katılımcıların gönüllerini ısıttı.” sözleriyle yapılan geziyi anlattı.

Gezinin son kısmında ilçe merkezinde yeni binasında faaliyetlerine başlayan Sakarya Dershanesi'ni ziyaret eden memurlar, ikram edilen çayları içtikten sonra Samsun’a geri döndü.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER