ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 22:16

Samandağ Alevi kanaat önderleri, bombalı saldırıları kınadı


Samandağ Alevi kanaat önderleri, Reyhanlı'daki bombalı saldırıları kınadı.
     Samandağ Alevi kanaat önderi Galip Hocaoğlu, Hatay Gazeteciler Cemiyeti'nde grup adına yaptığı açıklamada, hoşgörünün ve medeniyetlerin beşiği Hatay'da insanlar arasında bulunan birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzurun devamı için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini söyledi.
     Hatay'da kardeşlik çınarının bin yıllık bir geçmişinin olduğunu ifade eden Hocaoğlu, bu kardeşlik çınarının hiçbir şekilde yıkılamayacağını belirtti.
     Terörün hiçbir zaman affedilebilir bir tarafının olmadığını vurgulayan Hocaoğlu şöyle devam etti:
     "Reyhanlı'da gerçekleşen terör saldırısını kim, niçin gerçekleştirmiş olursa olsun insanlık adına şiddetle kınıyoruz. Alevi, Sünni, Hristiyan, Musevi, Türk, Kürt, Arap, Ermeni bütün dini ve etnik aidiyetle barış kardeşlik içinde yaşamak istiyoruz. Bunun gibi durumlarda sağduyulu davranmamız gerekmektedir. Kardeşlik ortamının sağlanması için var gücümüzle çalışmalıyız. Bizler oyuna gelmeyeceğiz. Gün her zamankinden fazla birlik olma günüdür."
     Masum insanları katletmenin 4 kutsal kitapta da lanetlendiğini söyleyen Hocaoğlu, bir an önce bu durumun sona erip her yerde barış ve huzurun hakim olması gerektiğini kaydetti.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER