ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2014 Cumartesi 01:35

Sakık: Ağrı’da Kürt Türk ayrımı yapılmayacak

Sakık: Ağrıda Kürt Türk ayrımı yapılmayacak


BDP Ağrı Belediye Başkan adayı Sırrı Sakık, belediyecilikte kimlik ayrımı yapmayacaklarını söyledi, Sakık, “Bu şehirde Kürt, Türk ayrımı yapmayacağız. İnsan ayrımı ve kimlik ayrımı yapılmayacak. Kimin kimliği varsa onuru olacak. Belediyecilikte ayrım olmayacak.” dedi.

Seçim bölgesine gelen Sakık, havalanında partililer tarafından karışılandı. Buradan Erzurum Caddesi'nde toplanan vatandaşlara seslenen Sakık, “Öcalan 21 Mart’ta demokratik siyaset esastır, dedi. Silahlara veda edeceğiz, siyaset yapacağız ve kendimizi yöneteceğiz. 30 Mart’ta burada belediyeyi sizlerle beraber yöneteceğiz. 30 Mart’ta sadece eş bakanlar, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri değil bu şehrin nüfusu 108 binse, 108 bin insanla yöneteceğiz. Allah’ın izniyle belediyeyi alacağız. Aradınız gel dediniz, geldim. Size çok dostça söylüyorum beynim de bir belediyecilik yoktu.” diye konuştu.

Ülke olarak önemli bir süreçten geçildiğine dikkat çeken Sakık herkesin gözünün 30 Mart'ta olduğunu ifade etti. Sakık, “Daha demokratik bir Türkiye için 30 Mart'ta sandık başına gideceksiniz Ortadoğu’da taşlar yerinden oynuyor. 10 aydır, sayın başkanın talebiyle PKK silahları susturuldu, gerilla geri çekildi. Kan, tabut, gözyaşı, ölüm yok artık. İşte biz bu süreci başlatan bütün aktörlere teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun. İşte biz BDP olarak diyoruz ki yolsuzlukların üzerine sonuna kadar gidelim. Ama biz BDP olarak barış sürecini de çok önemsiyoruz. 90 yıllık süre içerisinde Kürtlerle hep mücadele ettiler. Son 8 aydır mücadele müzakereye dönüştü. Bu müzakere sürecini bu şer cepheleri parçalamak istiyor. Onun için bakın biz AKP’ye karşı oluşmuş bu şer cephelerinde asla olmadık olmayız da. Ne ulusalcılarla, ne milliyetçilerle ne de derin devlet yapılanması içinde olanlarla asla birlikte olmadık. Eğer AKP samimiyse, Kürt sorunun çözümünde vallahi biz hiçbir dönem yol arkadaşlarımıza ihanet etmedik ve etmeyiz de. Onları samimi olmaya, sorunu çözmeye, yürekli olmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER