ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2013 Pazartesi 17:59

Sakarya’da 14 bin öğrenci yaz okuluna başladı

Sakaryada 14 bin öğrenci yaz okuluna başladı


Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından, öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılmaları, sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmeleri ve yeteneklerini keşfetmeleri amacıyla düzenlenen Yaz Spor Okulları açılış töreni Erenler Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da katıldı.

Açılış töreninde konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu, bu yıl katılımının 14 bini geçtiğini söyledi. Sakarya’nın bütün ilçeleri dahil olmak üzere binlerce çocuğa spor malzemeleri dağıtıldığını ifade eden Koşu “Gençlerimiz açılan kurslarda spor yapma imkanı bulacaklar. Spora ve sporcuya desteklerinden dolayı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, bu yıl Yaz Spor Okulları’nın tüm ilçelerde faaliyet göstereceğini belirtti. Toçoğlu, “Bu yıl yaz spor okulları, önceki dönemlerden farklı olarak 16 ilçemizde faaliyet gösterecek. Büyükşehir Belediyesi olarak yaklaşık 14 bin yavrumuzun tüm malzemelerini ve diğer tedariklerini karşılayacağız. Her alanda önemli gelişmeler kaydeden Sakarya’mızda, Yaz Spor Okullarını tüm ilçelerimizde gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Sağlıklı bir ortamda sağlıklı nesiller yetiştirmek adına her türlü desteğin verildiğini ve bu desteklerin devam edeceğini belirten Başkan Toçoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Amatör sporlara her zaman her türlü desteği sağlıyoruz. Sevgili yavrularımız Yaz Spor Okulları imkânlarından hep birlikte yararlanabilecekler. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Gençlerimizin birlikte hareket edebilecekleri güzel ortamlarda, sağlıklı bir nesil olarak yetişebilmeleri için bugüne kadar yaptığımız yatırımlara ilave olarak bundan sonra da her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, konuşmasının ardından Yaz Spor Okulları’na katılan öğrencilerle tek tek ilgilendi. 16 ilçeden gelen öğrencilerin spor malzemelerini veren Başkan Toçoğlu, genç sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER