ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 16:49

Sakarya protokolü Türkçe'nin sevdalılarını ağırladı

Sakarya protokolü Türkçenin sevdalılarını ağırladı


11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları çerçevesinde Sakarya’da bulunan Türkçe sevdalısı yabancı öğrenciler, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta ve Sakarya Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı'yı ziyaret etti.

Öğrencilerle sohbet edip öğretmenlerinden olimpiyatlarla ilgili bilgi alan SAÜ Rektörü Prof. Dr. Elmas, farklı kültürden ve ırktan olan insanlarla böylesine yakın olup aynı dili konuşabiliyor olmalarının mutluluk verdiğini dile getirdi. Geçen yılın şarkı ve şiir okuma birincilerinin de yer aldığı ziyarette, şarkı okuma birincisi olan Türkmenistan asıllı Ruslan Annamammedov bir türkü söyledi.

Ziyaretçilerden Leyla Kurbanova’nın uluslararası ilişkiler okumak istediğini öğrenen Elmas, öğrenciye Sakarya Üniversitesi'ni tercih etmenin doğru bir tercih olacağını iletti. Elmas, misafir öğrencilere ve öğretmenlere çeşitli hediyeler takdim etti.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta ve Sakarya Milli eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, kabulde öğrencilerle yakından ilgilendi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER