ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 18:29

Sakarya Park Projesi 15 Mart'ta ihale edilecek


Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nce Sakarya Nehri kıyısında 120 dönümlük alanda yapılacak sosyal alanların ilk etap projesinin ihalesi 15 Mart'ta yapılacak.

        Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, yaptığı açıklamada, Sakarya Nehri Rekreasyon Projesi'nin etap etap hayata geçirileceğini ifade etti.

        Sakarya Park çalışmalarıyla şehre, kafeterya, restoran, park ve spor alanları, yürüyüş yolları ve piknik alanları, amfi sinema, tiyatro ve otopark seyir kulesi, AVM, Sakarya Üniversitesi'ne bağlı Güzel Sanatlar Fakültesi, köprüler, otel, kayıkla gezi yapılabilecek göletler, hobi bahçeleri ve eğlence merkezleri kazandıracaklarını anlatan Oktar, "Sakarya Nehri üzerindeki iki köprü arasında gerçekleştireceğimiz rekreasyon projesiyle şehrimizi nehir ile bütünleştirecek ve büyük prestij kazandıracağız. İlk etap kapsamında, kafeterya, restoran, park ve spor alanları, yürüyüş yolları ve piknik alanları, amfi sinema, tiyatro ve otopark gibi sosyal donatı alanları yer alacak. Rüya projemizin ihalesi yaklaşıyor. 120 dönümlük ilk etabın ihalesini, 15 Mart Cuma günü gerçekleştireceğiz.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER