ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 12:26

Sakarya Mescidi, vatandaştan tam not aldı


Çankaya Belediyesi tarafından yenilenerek hizmete açılan Sakarya Mescidi, esnaftan tam not aldı.
Belediyenin hizmet binasında yenilenerek bağımsız girişli modern düzenlemesiyle hizmete giren Sakarya Mescidi Ramazan ayı boyunca vatandaşlara ibadet etme fırsatı sağladı.

Ramazan ayının ilk Cuma gününden bu yana vatandaşların ibadetlerini gerçekleştirdiği mescit Kızılay semti sakinlerinden yoğun ilgi görüyor. Daha önce iş hanının en alt katında ışık görmeyen bir biçimde yer alan mescit, belediyenin binayı baştan aşağı yenilediği çalışmalar kapsamında İnkılap sokaktan bağımsız kapısı her daim vatandaşa açık olacak biçimde yenilendi. Bu haliyle mescit, bölge esnafının da büyük beğenisini kazandı. Ramazanın ilk haftası Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık tarafından anahtarı Çankaya İlçe Müftüsü Hamdi Gevher’e teslim edilen mescide Müftülükçe bir imam görevlendirildi.

200 KİŞİ AYNI ANDA NAMAZ KILABİLİYOR

Yaklaşık 200 kişinin aynı anda ibadet edeceği bir ortam hazırlayan Çankaya Belediyesine esnaf da teşekkür etti. İnkılap sokak üzerinden girişi bulunan ve etrafında çok sayıda işletme olan mescidi kullanan esnaf, "Yanıbaşımızda ibadetimizi gerçekleştirebileceğimiz bir alan oluşturdu. Özellikle Ramazan ayında mescidin açılması bizi daha da memnun etti. Belediye Başkanımıza ve mescidin yenilenmesinde emeği geçen herkesten Allah razı olsun." dedi.

Belediye olarak din, dil, ırk ayrımı yapmadan tüm vatandaşlara hizmet vermeyi ilke edinen Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık da "Mescidimiz müftümüzün şahsında tüm vatandaşlarımıza emanet ediyoruz." dedi.

Vatandaşların ibadetlerini yapacakları ibadethanenin yanı sıra özel abdesthane de yaparak hizmete sunan Çankaya Belediyesi, mescidin tüm genel giderleri ile bakım ve temizliğini de gerçekleştirecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER