ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 13:52

Saip Konukoğlu Bulvarı açıldı

Saip Konukoğlu Bulvarı açıldı


Gaziantepspor Kulübü Eski Başkanı ve hayırsever işadamı merhum Saip Konukoğlu’nun isminin verildiği bulvar, törenle açıldı.

Bir süre önce Büyükşehir Belediyesi Meclisi kararı ile Karacaahmet Mahallesi 38025 Nolu Cadde'ye ismi verilen 'Saip Konukoğlu Bulvarı', Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeki Konukoğlu, GSO Yönetim Kurulu Başkanı ve SANKO Holding Yönetim Kurulu üyesi Adil Konukoğlu’nun da katıldığı törende dualar eşliğinde açıldı.

Abdulkadir Konukoğlu, yaptığı konuşmada, bugün 40 gün önce aralarından ayrılan amcaları adına düzenlenen önemli bir tören için bulunduklarını ifade ederek, şunları söyledi: "Büyükşehir Belediye Meclisi, Saip amcamın vefatından 3 gün önce adının bu bulvara verilmesini kararlaştırmıştı. Bu sevinci bir gün yaşayan rahmetli amcam, geçirdiği rahatsızlık sonrasında hayatını kaybetmişti. Kadirbilir anlayışla amcama, ailemize bu mutluluğu yaşatan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Asım Güzelbey başta olmak üzere, Büyükşehir Belediye Meclisimizin değerli üyelerine candan teşekkür ederim."

Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey de konuşmasında, her ölümün erken olduğunu dile getirerek, "Saip Bey’in yaşının kaç olması önemli değil. Bu memleket için büyük bir kayıp ve erken ölümdür. Saygın, herkesin yardımına koşan, mümtaz bir insandı." dedi.

Genelde insanların öldükten sonra hatırlandığını ama bu defa tersi olduğunu belirten Güzelbey, rahmetli Saip Konukoğlu hayattayken, Gaziantep için önemli bir insan olan kendisinin ismini bir caddeye vermek istediklerini ve otogarın özelleştirilmesi sırasında belediyeye büyük yardımları olduğu için otogarın önündeki caddeye ismini vermeyi kararlaştırdıklarını anlattı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER