ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2014 Cuma 19:50

Sahte ve bozuk kanser ilacı operasyonu

Sahte ve bozuk kanser ilacı operasyonu

Fatih'teki bir iş hanına düzenlediği operasyonda, piyasa değeri 2,5 milyon lira olan sahte ve bozuk kanser ilacı ele geçirildi.


Polis ekiplerinin Fatih'teki bir iş hanına düzenlediği operasyonda, piyasa değeri 2,5 milyon lira olan sahte ve bozuk kanser ilacı ele geçirildi. Konuyla ilgili Mısır ve İran uyruklu 2 kişi gözaltına alındı. Operasyon anı, polis kamerasınca kaydedildi.

Bozuk ve sahte ilaçların piyasaya sürüldüğü ihbarını alan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, Fatih'teki bir işhanına operasyon düzenledi. İlaçların depolandığı kata giren polisler, içeride ecza deposunu andıran manzarayla karşılaştı. Mısır ve İran uyruklu iki kişinin gözaltına alındığı operasyonda, piyasa değeri 2.4 milyon lira olan sahte ve bozuk kanser ilacı ele geçirildi.

Şüphelilerin, çöplere atılan bozuk kanser ilaçları ile kanser hastalarının yakınlarından aldıkları boş kutulara sahte ilaçları koyarak sattıkları öğrenildi. Operasyon anı, polis kamerası tarafından da görüntülendi. Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER