ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 16:33

Sahte polisleri jandarma yakaladı

Sahte polisleri jandarma yakaladı


İstanbul’da, polis kıyafeti giyerek durdurdukları araçlardaki vatandaşları gasp ettikleri öne sürülen 9 kişi jandarma tarafından yakalandı. Kendilerine direnenleri biber gazı sıkarak etkisiz hale getirdikleri belirtilen çete üyelerine yapılan baskınlarda tabanca, biber gazı ve polis kıyafetleri ele geçirildi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri özellikle Silivri ve Büyükçekmece’de, polis kıyafeti giyerek uygulama yapma bahanesiyle durdurdukları araç sürücülerini gasp eden bir çeteye yönelik olarak çalışma başlattı. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından kimlik ve adres bilgileri tespit edilen çete üyelerine yönelik 8 ayrı adrese eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyonlarda, S. K., E. D., A. D., B. K., G. Y., A. C., K. A., A., İ. A. ve N. A., yakalanarak gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda 1 adet tabanca, 1 adet biber gazı, 5 adet polis kıyafeti, 1 adet polis tepe lambası, 12 adet bıçak, çalıntı araç parçaları ve çok sayıda çalıntı malzeme ele geçirildi.

Jandarma karakolunda ifadelerini alınan şüphelilerin kendilerine resmi polis ekibi görüntüsü vererek durdurdukları kişileri gasp ettikleri belirlendi. Kendilerine direnen kişilere de biber gazı sıktıkları da öğrenilen çete üyelerinin daha önceden de benzer suçlardan sabıka kayıtlarının olduğu ortaya çıktı. Uyuşturucu ticareti, hırsızlık ve gasp olmak üzere 30 ayrı suça karıştıkları belirlenen 9 şüpheli işlemlerinin ardından Büyükçekmece Adliyesi’ne sevk edildi. Şüphelilerden 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderilirken 5’i tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER