ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 15:02

Sahte polis dolandırdı


Adana'da sahte komiserlerin dolandırdığı öğretmen, gerçek polise şikayette bulununca şüpheliler 5 saatte yakalandı. 34 yaşındaki öğretmen Elif Karaçay'ın kaptırdığı 26 bin 200 lirayı da bulan polis, genç kadına parasını teslim etti.

Edinilen bilgiye göre, öğretmen Elif Karaçay'ı (34) arayan iki kişi, kendilerini komiser ve polis olarak tanıttı. Öğretmeni bankadaki parasının sahte olduğuna inandıran iki şüpheli, 26 bin 200 lirayı alıp sırra kadem bastı. Öğretmen Karaçay, dolandırıldığını cep telefonu ile iki şüpheliye ulaşamayınca fark etti.

Emniyet Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu ekipleri, görgü tanıklarının ifadesinden aracın plakasını belirledi. Polis, aracın kayıtlı olduğu yere baskın düzenledi. Şüpheliler gözaltına alındı. Evde de 40 bin lira para ile ziynet eşyaları ele geçirildi. Öğretmen Karaçay, Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltına alınanları teşhis etti.

Parasını dolandırıcılara kaptırdığı için psikolojisinin bozulduğunu anlatan genç kadın, paranın kısa zamanda bulunmasının ardından çok mutlu olduğunu söyledi. Karaçay, kendini telefonla arayan gerçek polise bile artık şüphe ile baktığını hatırlatarak, "Bu sabah paranızı bulduk, gelin alın denilmesine bile inanamadım. Bu kez polislere inandığım için mutluyum. Helal paraydı, çok mutluyum." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER