ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 12:03

Sahte parayla gömlekçiye ortak olacaktı!


Adana'da, Gine'den getirdiği siyah kağıtlara özel bir solüsyon sürüp gerçek paraya dönüştüğünü söyleyerek bir tekstil firması sahibini dolandırmaya çalıştığı ileri sürülen yabancı uyruklu bir kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Gineli 24 yaşındaki Sylla Mousa, merkez Seyhan ilçesindeki bir tekstil firmasının sahibi Yılmaz D.'ye çok sayıda gömlek siparişi verdi. Siparişin ücretini yanında getirdiği siyaha boyanmış Euroları özel bir solüsyona sokarak temizledikten sonra ödeyen Sylla Mousa, bu paralardan kendisinde çok sayıda bulunduğunu söyledi. Firma sahibi Yılmaz D.'ye ortaklık da teklif eden Mousa'nın durumundan şüphelenen firma sahibi, polisi aradı. Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri ihbar üzerine Sylla Mousa'yı Seyhan ilçesinde kaldığı otelde yakaladı.

Ekipler, şüphelinin kaldığı odada, çok sayıda banknot görünümünde kesilmiş siyah kağıt ile özel solüsyon malzemeleri ele geçirdi. Sylla Mousa, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER