ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 12:48

Sahte müfettiş yakalandı


Kendisini Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) müfettişi olarak tanıttığı ve iş yeri sahiplerinden para toplayarak dolandırıcılık yaptığı ileri sürülen Necati A. (41) İstanbul’da gözaltına alındı. Necati A., çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Şişli Bomonti’de bulunan bir iş yerine 14 Kasım 2012’de gelen 3 kişi, kendilerini SGK müfettişi olarak tanıttıktan sonra denetim yapacaklarını söyledi. İş yerinin evraklarını inceleyen kişiler, eksiklerinin olduğunu söyledikleri iş yeri sahibi Göksel Sunter’den işlem yapmama karşılığında 8 bin lira para istedi. Bu kişilerden şüphelenen Sunter, durumu polise bildirdi.

Şahısların parayı almaya gelecekleri bilgisi üzerine tedbir alan polis, seri numarası alınmış 8 bin lirayı almaya gelen şüphelilerden Yüksel F.’yi gözaltına aldı. Yüksel F. sevk edildiği mahkemece tutuklanırken, polis diğer 2 şüphelinin peşine düştü.

Kendisini 'Müfettiş Osman' olarak tanıtan Necati A.’nın izini süren polis ekipleri, şüpheliyi Esenler'de gözaltına aldı. Poliste 11 ayrı suç kaydı bulunan ve 6 kez cezaevine girip çıkan Necati A.’nın, dolandırdığı iddia edilen esnaf tarafından da teşhis edildiği öğrenildi.

Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Necati A., tutuklanıp cezaevine gönderildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER