ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 14:24

Sahte ilanla 22 bin lira dolandırdı

Sahte ilanla 22 bin lira dolandırdı

İnternette verdiği sahte otomobil satış ilanıyla kaparo almak suretiyle 10 kişiyi 22 bin lira dolandırdığı ileri sürülen Önder G. (35) yakalandı.


Sahte otomobil satış ilanlarıyla internet üzerinden dolandırıcılık yapıldığı şikayetleri üzerine Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince çalışma başlatıldı. Polis ekiplerinin çalışmalarında, kendisini Gürkan Çevik olarak tanıtan kişinin sahte otomobil ilanları düzenlediği ve kendisiyle iletişim kuran kişilerle o ilandaki otomobil için pazarlık yaptığı tespit edildi. Pazarlığın ardından sözde anlaştığı kişilerden kaparo olarak para aldığı tespit edildi. Bu kişinin çeşitli tarihlerde bu yöntemle 10 kişiyi 22 bin lira dolandırdığı belirlendi.

Soruşturmada, Gürkan Çevik adıyla dolandırıcılık yaptığı anlaşılan kişinin 24 ayrı dolandırıcılık olayından mahkemece aranan Önder G.(35) olduğu tespit edildi. Küçükçekmece’de gözaltına alınan Önder G.’nin daha önceden benzer suçlardan dolayı 17 defa hakkında işlem yapıldığı belirlendi. Şüpheli G.’nin evinde yapılan aramalarda, sahte emekli polis kimliği, 5 cep telefonu, farklı kişiler adına alınmış 15 Sim kartı ele geçirildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgulaması yapılan Önder G.’nin suçlamaları kabul etmeyerek çelişkili ifadeler verdiği öğrenildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Önder G., Küçükçekmece Adliyesi’ne sevk edildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER