ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ağustos 2013 Salı 13:41

Sahte hakim, gerçek hakimin yeğeni çıktı


 Davasında yardım etme talebiyle bir bankacıdan 4 bin lira aldığı öne sürülen sahte hakim, gözaltına alındı. Bankacı ile işlem yaptırmak üzere gittiği bankada tanışan Metin Ö. (38), emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklanıp cezaevine gönderildi. Metin Ö.’nün, bir hakimin yeğeni olduğu öğrenildi.

Şişli’deki bir bankada yönetici olarak çalışan Derya K. (38), kredi çekmek üzere bankaya gelen ve kendisini hakim A. Ö. olarak tanıtan Metin Ö.’den devam eden davası için yardım talebinde bulundu. 22 Temmuz’da gerçekleşen bu görüşmenin üzerinden bir iki gün geçtikten sonra Derya K. ile buluşan Metin Ö., ilk etapta bankacı kadından 4 bin lira istedi. İkinci buluşmaya parayı teslim alan Metin Ö., 6 bin lira daha talep ettikten sonra buluşma yerinden ayrıldı.

Ancak kendisini hakim A. Ö. olarak tanıtan şahıstan bir daha haber alınamadı. Adliyeye giderek hakim A. Ö. ile görüşen Derya K., bu kişinin görüştüğü kişi olmadığını anlayınca soluğu poliste aldı.

Çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği dedektifleri, şüpheli kişinin gerçek adının Metin Ö. olduğunu belirledi. Şüphelinin, hakim A. Ö.’nün yeğeni olduğunu öğrenildi.

Yakın akrabası olan hakim A. Ö.’nün ismini kullanarak haksız kazanç sağlayan Metin Ö., gözaltına alındı. İstanbul Adliyesi'ne sevk edilen şüpheli tutuklanıp cezaevine gönderildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER