ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 10:30

"Sahte basın kartı taşıyanlara dikkat edilmeli"


AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait, 82. defa kapılarını açan İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF)'nda çıkan kavgalarda slogan atanların, basın kartı taşıdığını söyledi. Olayların büyümesine yol açan bu kişilerin belirlenmesini isteyen Sait, benzer olayların geçen günlerde Hacı Bektaş’ı anma törenlerinde, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a da sahte bir basın mensubunun yumruk atmasıyla sonuçlandığını hatırlattı. Bu konuda polisin üzerine düşen görevi yapmasını isteyen Milletvekili Sait, "Slogan atanların başında biri var ki özellikle dikkat edilmesi gerek. Zira boynunda koskocaman basın kartı vardı. Bu şahsın fotoğrafları çekildi. Bu şahsın kim olduğu mutlaka bulunmalı. Gazeteci kılığıyla içeri girip ortalığı karıştıranlar, basınımıza da zarar veriyor. Bu adama giriş kartını kim verdi? Bu adam kime hizmet ediyor? Kısa bir süre önce Hacı Bektaş’ı anma törenlerinde Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a da sahte bir basın mensubu yumruk attı. Değerli basınımızın arasına böyle kişilerin alınmaması için daha dikkatli olunması gerekiyor, maazallah ilerde daha büyük facialar yaşanabilir." dedi.

"İzmir laiktir, laik kalacak" diyerek ortalığı karıştıranlara da seslenen Rıfat Sait, "Evet, İzmir laik kalacak, bundan endişeniz olmasın ama siz bu güzel İzmir’e lâyık değilsiniz. Bizleri rezil ettiniz. EXPO’da yaşanacak her türlü olumsuzluk, sizlerin eseri olacaktır. 'Her yer Taksim' diyerek nara atanlar şunu bilsinler ki burası ne Taksim ne başka bir yer; burası İzmir ve bizim şehrimiz. Bu şehri kirletmelerine ve geri bırakmalarına artık izin vermeyeceğiz." şeklinde konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na da gönderme yapan Milletvekili Sait, "Sayın Kocaoğlu, 'Üçüncü kez bu konuşmayı yapıyorum. Herkesten özür dileyerek sözlerime başlamak istiyorum. Bunu herkes iyi bilsin, bu üç oldu, dördüncü kez olmayacak.' dedi. Evet, Allah’ın hakkı üçtür. İnşallah gelecek yıl fuarın açılışında yepyeni bir yönetim, yepyeni bir başkan olacak, bütün bunlar yaşanmayacak." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER