ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 15:50

Şahin’in mezarına Batum’dan toprak getirdiler


Eski devlet bakanlardan merhum Refaiddin Şahin’in Batum’daki dostları, Ordu'nun Ünye ilçesine bağlı Kuşça köyündeki mezarını ziyaret etti. Dostları, Batum’daki çok sevdiği bir yerden Şahin’in mezarına toprak getirdi.

        Acara Özerk Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti ve Çok Yönlü İlişkiler Geliştirme Konseyi Başkanı Tariel Lebanidze Gürcistan’dan gelerek Eski Devlet ile Tarım ve Köy İşleri Bakanı Refaiddin Şahin’in Terme ilçesine bağlı Kuşca Köyü’nde bulunan mezarını ziyaret etti.

        Ziyarette Tariel Lebanidze, Refaiddin Şahin’in de çok sevdiği köy olan Vaio köyünden toprak getirerek, mezarının üzerine serpti.

        TARİEL LEBANİDZE: HRİSTİYAN OLABİLİRİZ AMA ALLAH TEKTİR

        Acara Özerk Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti ve Çok Yönlü İlişkiler Geliştirme Konseyi Başkanı aynı zamanda eski Ankara Gürcistan Büyüklçisi olan Tariel Lebanidze, "Vefatı üzerinden 40 gün geçtiği için ve ruhunu, kendisini anmak için mezarını ziyarete geldik. Yaptıkları güzel hizmetler için Allah onun ruhunu hep şad etsin, aydınlatsın, mekânını cennet etsin. Bizler Hristiyan olabiliriz ama Allah tektir ve hepimizin Allah’ıdır. Biz de kendimizce duamızı yapacağız. Onu şükran ve minnetle anıyoruz.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER