ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 14:49

Şahinbey, dar gelirli aileleri ev sahibi yapacak

Şahinbey, dar gelirli aileleri ev sahibi yapacak


Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Mavikent Konutları'nda tamamlandığında binini dar gelirli ailelere vermeyi düşündüklerini ifade etti.

Şahinbey Belediyesi tarafından yapımına başlanan Mavikent bin 260 konut alanında incelemelerde bulunan Başkan Mehmet Tahmazoğlu, bu bölgede bin 80 tane ek konutun hazırlığını tamamladıklarını ve yakın zamanda ihalesini yapacaklarını belirterek, Mavikent’de toplamda 2 bin 340 konutun yapılacağını söyledi.

2013 yılı sonuna kadar bu konutları tamamlamayı hedeflediklerini belirten Tahmazoğlu, “İnşası hızla devam eden Mavikent’te ki 2+1 konutlarımızı vatandaşlarımız ne zaman satışa sunulacak diye merak ediyor, bunun için müteahhidimizle görüştüm. Bir ay içinde hazırlanacak olan örnek dairelerimizi vatandaşlarımız gördükten sonra konutlarımızın başvuru taleplerini alacağız. Ardından 'fiyat artışı olmasın' diye kura yolu ile dar gelirli ailelerimize uzun vadede vereceğiz.” diye konuştu.

'Ailelerin kira öder' gibi ev sahibi olacaklarını dile getiren Tahmazoğlu, “Yine bu bölgede ihale aşamasına gelen bin 80 konutumuzun da bin tanesini dar gelirli ailelerimiz için ayıracağız. Gücümüz ve vaktimiz yettiği sürece ev sahibi olmayı bile hayal edemeyen dar gelirli ailelerimizi ev sahibi yapmaya devam edeceğiz.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER